Παναιτωλικός – Αστέρας 1-1: Ξέσπασμα στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Νίκου Καλτσά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΑΣΤΕΡΑΣ πήρε πολύτιμο βαθμό στην έδρα του Παναιτωλικού με το τελικό 1-1, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Σουρωτή.

Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκαν πολύ λίγες φάσεις. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε στο 8′ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Μανιά, που έφυγε άουτ. Και στο 30′ με τον Valiente, το σουτ του οποίου από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε το άστοχο σουτ του Τσιλιανίδη στο 48′, ενώ στο 55′ ο Κυριακίδης απέκρουσε το διαγώνιο σουτ του Tonso μέσα από την περιοχή. Ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι με τον Μανά στο 63′ και στο 66′ άνοιξε το σκορ. Ο Μοράρ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αντέδρασε. Αρχικά στο 71′ το γυριστό του Tonso έφυγε άουτ, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε το γκολ της ισοφάρισης. Ο Δουβίκας έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Καλτσάς από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.