Με το αριστερό η Σπάρτη, αν και καλύτερη!

Με το … αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στα μπαράζ για άνοδο στη Γ’ Εθνική Κατηγορία η ΑΕ Σπάρτης, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Κυπαρισσία με σκορ 1 – 0. Οι παίκτες του Αργύρη Κατσίχτη απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο,

είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, πίεσαν, προσπάθησαν, αλλά τελικά η μεσσηνιακή ομάδα πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης, με το γκολ που πέτυχε ο Παναγόπουλος στο 31′. Να τονιστεί ότι στο 16′ ο διαιτητής ακύρωσε γκολ της Κυπαρισσίας, καθώς ο Παναγόπουλος βρήκε την μπάλα με το χέρι. Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα κρίνεται αναμφισβήτητα ο τερματοφύλακας της Κυπαρισσίας, Ντουγέρογλου, ο οποίος κατέβασε ρολά και αντιστάθηκε σθεναρά στην πίεση που άσκησαν οι παίκτες της Σπάρτης.

Οι δυο ενδεκάδες που επέλεξαν οι προπονητές είχαν ως εξής:
A.O. Kυπαρισσίας: Ντουγέρογλου, Ανδρούσης, Γιαννόπουλος, Μιτρόφ, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Σίντι, Παναγόπουλος Γ., Παναγόπουλος Φ., Παπαγεωργίου Χρ., Καραντζούλιας
A.E. Σπάρτη: Γαρόζης, Πρασσάς, Κόπελας, Πανάκης, Σπηλιωτόπουλος, Σεμερτζίδης, Χοτζάϊ, Τσούκλης, Ντορίν, Γεωργακόπουλος, Αναστασάκος

Στο άλλο παιχνίδι ο Πανθυρεατικός επικράτησε του Κουτσοποδίου με το ίδιο σκορ. Το γκολ πέτυχε  στο 31′ ο Ιατρίδης.

Η βαθμολογία
Κυπαρισσία             3
Πανθυρεατικός        3
ΑΕ Σπάρτης            0
Κουτσοπόδι            0

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα, όπως τις κατέγραψε η κάμερα του flynews.gr:

Στο 10.07′ του video η μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ, το δοκάρι του Ηλία Αναστασάκου

{youtube}oQYhaOLxJis{/youtube}

Ο FLY 89.7 και η ενημερωτική ιστοσελίδα flynews.gr στο πλευρό της ΑΕ Σπάρτης! Δύο μέσα ενημέρωσης θα βρίσκονται την Τετάρτη, στις 5.00 μ.μ., στη διάθεση των φίλων της ομάδας μας, στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στη Γ΄Εθνική Κατηγορία, κόντρα στον Πανθυρεατικό!

Ζωντανή μετάδοση του πρώτου αγώνα, στα πλαίσια των μπαράζ, ανάμεσα στην ΑΕ Σπάρτης και τον Πανθυρεατικό! Pre game show, σχόλια, όλες οι φάσεις και τα γκολ, δηλώσεις πρωταγωνιστών! Μείνετε συντονισμένοι στον FLY και ζήστε λεπτό προς λεπτό την αγωνιστική δράση!